Yükselen Yıldızlar

Anasayfa » Yükselen Yıldızlar
share on facebook  tweet  share on google  print  

Yükselen Yıldızlar

 

“YÜKSEL’EN YILDIZ”LARIMIZA BİR YENİSİ EKLENDİ

 

 

 

Yüksel İnşaat tarafından 2007 yılından bu yana “Yükselen Yıldızlar”  bireysel sponsorluk programı kapsamında desteklenen başarılı atletlere bir isim daha eklendi. Genç yaşına rağmen, gülle atma sporundaki başarıları ile adını atletizm tarihine yazdırmaya hazırlanan Emel Dereli, 13 Eylül 2012 tarihinde Yüksel İnşaat Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen imza töreni ile yeni  “Yükselen Yıldız” oldu. Yükselen Yıldızlar projesi ile 2009 yılından bu yana bireysel sponsorluk desteği alan, Londra Olimpiyatları’nda bayanlar 100 m barajını geçen ilk temsilcimiz Nimet Karakuş ile heptatlonda Yıldızlar Türkiye rekortmeni Pınar Aday da imza töreninde Dereli’yi yalnız bırakmadı.

 

 

Başarılı dereceleri ile dikkat çeken yeni Yükselen Yıldız Emel Dereli gülle atma dalında 18. Balkan Salon Atletizm Şampiyonası’nda 17.04 metre ile yıldızlar ve gençler kategorilerinde Türkiye salon rekorunun sahibi oldu.

 

                                                       

 

Yükselen Yıldızlar Başarıları İle Ülkemizi Gururla Temsil Ediyorlar…

 

Yılmaz Sazak Uluslararası Atletizm Yarışmaları’ndaki başarılı performansları ile keşfedilip desteklenen “Yükselen Yıldızlarımız” Nimet Karakuş ve Pınar Aday uluslararası arenadaki başarılı dereceleri ile göğsümüzü kabartıyor. 1993 doğumlu Nimet Karakuş, Haziran ayında gerçekleşen Balkan Gençler Şampiyonası'nda 100 metreyi 11:33 saniyede koşarak Türkiye Rekoru kırdı ve olimpiyatlarda 100 metre barajını aşan ilk Türk kadın atlet olarak Londra Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil etti. Pınar Aday ise, Balkan Gençler Şampiyonası’nda uzun atlamada 6.11 derecesiyle Balkan Şampiyonu oldu. Ayrıca Eskişehir’de düzenlenen yarışlarda heptatlon branşında 5614 puanla Gençler Türkiye Rekoru’nu kırdı.